10
Dec

The Finalist | Boar Inc

Project description:

Naszą aplikację Dzika Akcja przygotowaliśmy przy użyciu najnowszych technologii webowych, w tym technologii PWA, dzięki czemu działa natywnie na wszystkich urządzeniach – zarówno mobilnych, jak i stacjonarnych. Interfejs naszej aplikacji jest prosty i intuicyjny w obsłudze.

Użytkownicy – bez zakładania konta – mogą dodawać zgłoszenia zaobserwowania dzików w dowolnej lokalizacji na terenie Polski. Dane, które zbieramy, są przechowywane w standardowych dla geoinformatyki i geoanalityki formatach, dzięki czemu bezproblemowo integrują się z dostępnym na rynku oprogramowaniem do analizy i badań geograficznych (na przykład QGIS). Co więcej, nasza aplikacja oferuje możliwość generowania raportów z trzech predefiniowanych szablonów, a także ich wyeksportowanie do formatu CSV (skoroszyt dla aplikacji typu Excel).

Dane na mapie prezentujemy w atrakcyjny sposób – zarówno dla użytkownika, jak i dla administratora. Nasza aplikacja pozwala przełączać widok pomiędzy mapą cieplną przypadków a pinezkami poszczególnych zgłoszeń, oraz włączyć nakładkę granic gmin.

Przy zgłaszaniu obserwacji dzików sprawdzamy, czy danego dnia w promieniu około 150 metrów nie było podobnego zgłoszenia, a także czy zdjęcie, które chce dodać użytkownik, jest unikalne dla zgłoszenia.
Podczas planowania staraliśmy się zminimalizować koszty utrzymania – używamy darmowego OpenStreetMap zamiast płatnego Google Maps i poważnie podeszliśmy do optymalizacji przestrzeni dyskowej na zdjęcia przesyłane przez użytkowników.

Team name: Boar Inc
Project name: Dzika Akcja

 

Media: