10
Dec

The Finalist | Weź nie przepisuj tego ręcznie

Project description:

Skan Konwerter to proste narzędzie do cyfryzacji dokumentów podatkowych zbudowane w oparciu o uczenie maszynowe. Zaawansowany silnik modelu w odróżnieniu od komercyjnych rozwiązań OCR dostępnych na rynku daje wysoką skuteczność w rozpoznawaniu pisma odręcznego na deklaracjach oraz uczy się z każdym nowym dokumentem będąc coraz lepszym.

Sam proces jego nauki oparty jest o konkretne dokumenty – miliony deklaracji podatkowych dostępne dla Ministerstwa Finansów. Dzięki temu model specjalizuje się w konkretnych formularzach tworząc rozwiązanie szyte na miarę Ministerstwa Finansów i jest bezpieczny i niezależny od zewnętrznych dostawców. Przetwarzanie danych odbywa się po stronie Ministerstwa a sam system nigdy nie będzie płatny i nie przestanie działać.

Wszystko to ma przyjazną i intuicyjną formę dla użytkownika i znacznie przyspiesza pracę urzędników. Aplikacja porządkuje skanowane dokumenty, automatycznie wykrywa potencjalne błędy i umożliwia ich edycję. Zaakceptowane dokumenty są automatycznie zapisywane w formacie XML zgodnym z XSD deklaracji, co sprawia, że końcowy wynik nie różni się od deklaracji złożonej online.

Team name: Weź nie przepisuj tego ręcznie
Project name:  Skan Konwerter

Media: